Hľadanie vinníka

Autor: Ivan Mlynár | 11.12.2019 o 20:39 | Karma článku: 1,30 | Prečítané:  426x

Keď sa spoločnosť dostane do takého štádia hodnotového a morálneho rozkladu ako je naša, je prirodzené, že ľudia potrebujú pomenovať vinníka, ktorý je za to zodpovedný. Toto je akceptovateľné a pochopiteľné.

Problém nastáva vtedy, ak pri tomto hľadaní prevláda emocionalita ( a to prevláda skoro vždy keď je človek nahnevaný ) a vtedy sa začínajú šíriť názory o ktorých samotní šíritelia veľmi dobre vedia že sú nepravdivé. Takýmto názorom je, že medzi týchto vinníkov patrí aj polícia. Zdôvodňuje sa  to nedôverou v túto inštitúciu či už doma, alebo na úrovni EÚ.
Je pravdou že polícia flagrantne zlyhala, keď dovolila taký stupeň rozkladu právneho štátu ako zažívame teraz, nesplnila si úlohu obranného mechanizmu. Je ale potrebné zdôrazniť že zlyhala nielen polícia, ale aj tajné služby, prokuratúra a súdy a zrejme aj NBÚ. Terajší stav polície je dôsledkom vývoja našej spoločnosti a toho  akým spôsobom bola  spoločnosť spravovaná za posledných 10 – 15 rokov.

Políciu si sprivatizovali Kočnerovci, Bodorovci za prispenia bývalého vedenia polície, ktoré je chvalabohu už preč. ( aspoň dúfam ) Napriek tomu som presvedčený že 99,99 % policajtov sú naozaj slušní ľudia, ktorí svoju prácu robia poctivo.
Prečo teda polícia zlyhala keď skoro všetci sú poctiví ?

Pretože zlyhala celá spoločnosť, my všetci a túto krutú pravdu si musíme priznať.

Prečo sa teda poctiví policajti neozvali ? pretože  strach je  znovu hlboko zakorenený v celej  našej spoločnosti, zasiali ho tí, ktorí sa nám pokúšajú vziať slobodu a policajti sú tiež ľudia z mäsa a kostí, majú svoje rodiny, hlavne deti. Radoví policajti o mnohých obludnostiach vôbec nevedeli, tak ako radoví občania.
S obrodou spoločnosti príde aj obroda polície, spoločnosť potrebuje zdravú políciu, polícia potrebuje zdravo spravovanú spoločnosť, jedno nie je možné oddeliť od druhého.
Nesúhlasím ani s tým, že oprava polície bude trvať veľmi dlho a bude to generačný proces. Nebude. Vychádzam  jednak z toho čo som už uviedol, že 99,99 % policajtov je poctivých a tiež z toho, že demokracia a sloboda je prirodzený stav spoločnosti a ak sa na to v spoločnosti vytvoria podmienky  pozitívna zmena nastane veľmi rýchlo v každej oblasti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poďte k nám, volali šťastní Židia vo falošnej reportáži počas holokaustu

Nacistický podvod o živote odvezených Židov presiahol hranice Slovenska.

Expert na dezinformácie: Pod pláštikom zakázanej pravdy ponúkajú klamstvá

Čelíme dezinformáciám od jednotlivcov aj štátov.


Už ste čítali?