Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvý omyl ministra vnútra Romana Mikulca ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nerobme si ilúzie tento "holubičí, bohabojný" národ vypotí raž za tisíc rokov nejakého svojho Jánošíka, aj to falošného hrdinu. Napodiv nejak vždy vďaka svojej prispôsobivosti, servilnosti, poddajnosti...prežije, Požadovať od diletantov moderné, efektívne riadenie je utópia.
 
Hodnoť

Nejaké tupelo sa polície už len chytí

Ktosi na Sme vytiahol výroky generála Spišiaka. Fajn čávo, aj spisovne hovoril, na pôvod z DS priam skvele. Ale hĺbka myšlienok bola “na Danka”.

Ak reorganizáciu polície nespustí Šátek, tak je to celé mimo. Iste, cintoríny sú plné nepostrádatelných. A aj on má kopec osobnostných chýb. Je to neustúpčivý ješiťák. Chýba mu empatia pre zločincov, ktorí mali kruté detstvo alebo krutého kápa. Keď Palkova mládež lopovala, tak neustúpil, radšej stratil kariéru.

Ale keď Igor nevyužije jeho služby, tak to pôjde samospádom. Pravdepodobne k dobrému. Ale samospádom a roky.
 

 

Prosím, čo vy rozumiete pod takým slovom lopovala?
 

 

Doporučujem dobovú tlač, stačí aj Sme. I keď súhlasím s hlbokou myšlienkou, že tam, kde nie je právoplatný rozsudok, tak “skutok sa nestal”:)
 
Hodnoť

 

Úplne súhlasím s väčšinou, čo sa v blogu nachádza. Fajn. Ale pripomínam dve veci. COVID-19 nie je sranda (pohybujem sa v zdravotníctve), keď vláda nenapraví všetky chyby predošlej, tak tu začneme kapať ako Taliani. Dnes to v správach bolo jednoznačne povedané. Nemocnice nemajú žiadne, opakujem žiadne ochranné vybavenie. Lebo Kičura chcel svoje prachy. A ktovie kto ešte. Keď začnú chorieť lekári, tak sme v pr....li.

A druhá vec. Nechajme ich robiť, veď sú tu 4 dni aj s cestou. Snáď za túto dobu popri víruse neočakávame zázraky. Či?
 

 

Určite zázraky neočakávame, ale na to čo sľúbili, nezabudneme.
 

 

Jasné, že nezabudneme, len tento vírus musí skončiť svoju šou:-)
 
Hodnoť

 

Spôsob riadenia, ktorí spomína autor je na západ od nás už desaťročia štandardom a mal by byť zavedený v každej bunke tohto štátu. No ako spomína tu kolega diskutér, tento národ na to nemá. Preto to tu tak aj vyzerá a preto Západ nedobehneme ani keď bude utekať oproti nám.
 

myslite teda

ze nema cenu ani len to skusit?
Ja si myslim, ze ako narod holubici sme sa uz posunuli niekam, kde to bolo pred dvoma desatrociami nemyslitelne. Ludia cim dalej tym viac si zacinaju uvedomovat realitu a snazia sa vzdelavat. Nove generacie posuvaju spolocnost dalej a vdaka technologiam sa dari sirit osvetu. Je to samozrejme beh na dlhe trate, ale nemyslim, ze je to nedosiahnutelna meta. No a ako som uz zacal ak to neskusime, nebudeme vediet ci sme toho schopni.
 
Hodnoť

Spomínané autoritatívne vedenie

zďaleka neplatí len v polícii, prelína sa vo všetkých sférach v štátnej a verejnej správe, u nás, žiaľ, je každý iniciatívny návrh zdola vnímaný riaditeľom, či iným zamestnancom vo vedúcom postavení, pokladaný za útok na jeho pozíciu a postavenie, takýto podriadený je potom v mnohých prípadoch vystavený prenasledovaniu a šikane, takže si nabudúce riadne rozmyslí, či sa oplatí byť aktívny, najmä v posledných dvoch volebných obdobiach sa na čelných miestach etablovali neraz úplne primitívni politickí nominanti zo Smeru a SNS (za všetkých Plavčan), ktorí tento systém dotiahli priam do dokonalosti, potrvá dlho, ak vôbec, zmení k lepšiemu...
 

Presne tak! Zažité viackrát....

Honores mutant mores (sed raro in meliores). Dostať riadiacu pozíciu je u kariérnych, ale dokonca aj u tých náhodne povýšených osôb dôvodom na akýsi (vnútorne pocitovo prijatý) odstup od podriadených a čiastočné či úplne výrazné povýšenectvo. Malosť takýchto ľudí neprekoná ani veľká riadiaca pozícia. Väčšina riadiacich polišov preberala po 89" návyky z vojenského prostredia, získané a odpozorované počas základnej vojenskej služby (a odovzdala ich neskôr aj nastupujúcim mladším riadiacim kádrom), a keďže policajná práca je tak trochu mentálne blízka vojenskej, niet sa čo diviť, že sa autokracii na riadiacich postoch v polícii darí. Ťažko to však zmeniť, najmä keď kamarátsky prísptup ku podriadeným neraz znamená, že prelezú vedúcemu cez hlavu a dovoľujú si v poľavovaní z práce čoraz viacej.
 
Hodnoť

Štatistika ako pomôcka a nie bič !!!

Súhlasím s autorom blogu, že občana nezaujímajú čísla štatistiky, občana zaujíma to, či mu policajti pomôžu pri riešení jeho problému, alebo len naoko zdokumentujú miesto činu, ktoré v záujme štatistiky asi nie raz zmenia na miesto udalosti (priestupku).

A občan chudák si myslí, že mu polícia pomôže a skutek utek.

Takže áno, štatistika má byť iba pomôckou pre manažment polície, aby vedeli usmerňovať prácu a opatrenia polície k zmierneniu trestnej činnosti.

Ak sa totiž kriví štatistika (a ona sa zjavne kriví), tak to vytvára iba fikciu kriminality a akékoľvek opatrenia prijímané IBA na základe nej sú tak od základov odsúdené na neúčinnosť, čo nahráva kriminálnym živlom.

Takže priorita č. 1 je zmeniť "postavenie štatistiky" v riadení polície tak, aby policajti mohli konečne dokumentovať trestnú činnosť tak, ako je realita.
 

 

A keď sme už pri štatistike, zrušiť pojem " škodová udalosť ".
 

Subjektívna stránka skutku ...

Ja by som pri krivení štatistiky oddelil skutky, kde je potrebné úmyselné zavinenie páchateľa (väčšina tr. činov + niektoré priestupky), pretože tu je úloha polície jasná (odhaľovať a zisťovať páchateľov) aj s dôsledkami v podobe efektívnych nástrojov v rámci prevencie tak, aby bol prirodzený pokles skutkov.

Pri nedbanlivostných skutkoch (kde nie je poškodenia zdravia ani strata na živote), tam by som to kľudne posunul poisťovniam, resp. inému orgánu mimo polície. Predsa len polícia nemá robiť prácu za poisťovacích detektívov, resp. vstupovať do obchodných vzťahov (poisťovateľ/poistený).

Práca polície pri DN, resp. k udalostiam v doprave by bolo v prípade obete alebo poškodenia zdravia zistiť páchateľa. Pri ostatných udalostiach by len vyhodnocovala situáciu v doprave a prijímala účinné opatrenia k zníženiu nehodovosti.
 
Hodnoť

Akekoľvek uvahy o riadení polície

musia vychádzať z nevyhnutnosti reorganizácie zameranej na radikálne zníženie stavov v PZ a priblíženie sa pomerom v západnej Europe. V polícií je najväčšia prezamestnanosť po štátnej a verejnej správe. Tento štát ak nechce zbankrotovať musí urobiť v týchto sektoroch zásadne zmeny. Doteraz som nezaregistroval žiaden príspevok na dannú tému od politikov ani od rôznych analytikov.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 3 734
 2. Marek Mačuha: SaS - prestaňte s tým populizmom! 2 454
 3. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 2 320
 4. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence 2 150
 5. Peter Kollega: Vzniká rakovinový nádor ŽVAST. V priamom prenose. 1 765
 6. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 1 399
 7. Elena Antalová: Tu, v kupleraji, našom raji 1 331
 8. Martina Hilbertová: Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ zaplatil až troch poradcov 998
 9. Peter Gregor: Pomsta sa vypomstila, čo ďalej? 982
 10. Irena Simunekova: Rozprávková krajina - Inovec 946

Rebríčky článkov


 1. Jaroslav Polaček: NEČAKÁM POTLESK, ALE ZACHRÁNILI SME VODU PRE CELÉ VÝCHODNÉ SLOVENSKO
 2. Jakub Tinak: Môj dvojmesačný pracovný pobyt v Brne.
 3. Ján Pancák: Fejkové profily nitrianskych vrahov.
 4. Peter Biščo: Urobila som to, čo som ani neurobila - nepamätám sa.
 5. Naďa Mitanová: Moje drahé miesta a zvuky.
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence
 7. Štefan Vidlár: Záhorák šecko skúr ví
 8. Michal Madaras: Politický boj má hranice
 9. Vladimír Krátky: Mám home office, deti dištančnú a tu v hlavnom meste sa trápime s predpotopným internetom
 10. Roman Hutira: Za pracovnou ponukou dnes sa zväčša skrýva kompromis na úkor peňazí, či pracovnej náplne.


Už ste čítali?